Стадіон «Локомотив»
Адреса: 95011, г. Сімферополь, вул. Пушкина, 46.
E-mail: lokomotiv-stadion@rambler.ru.
Місткість: 19 978 місць.
Розмір поля: 104,6 х 67,5 метрів.
Освітлення: 1600 люкс.
Покриття: натуральний газон.
Історія
Рішення про будівництво стадіону «Локомотив» в місті Сімферополь було прийнято у 1963 році, коли київські чиновники через відсутність необхідної спортивної інфраструктури не пустили до класу «А» попередника «Таврії» - сімферопольський «Авангард».
Місцем будівництва стадіону стала велика площа недалеко від колишнього штабу Таврійського військового округу, де звичайно проводилися військові паради та демонстрації, а в інший час там грали у футбол. До речі серед зірок стихійних футбольних баталій були майбутні гравці «Авангарду» - Емануіл Анброх, Анатолій Глухоєдов, та інші.
Розміри площі дозволяли розмістити там всю необхідну інфраструктуру, і до того ж, завдання будівельникам полегшував ландшафт — центральну трибуну «Локомотиву» звели на пагорбі. Перший матч на 26-тисячному красені відбувся у квітні 1967 року.
Стадіон «Локомотив» завжди славився ідеальним газоном на фубольному полі, за яким слідкував справжній майстер своєї справи, колишній капітан «Таврії» - Микола Мильніков.
На «Локомотиві» проводили матчі олімпійська та національна збірні СРСР. Саме тут, перемігши турецьку збірну з рахунком 2:0 підопічні Валерія Лобановського здобули путівку на чемпіонат світу-1990. А 17 жовтня 1990 року радянська молодіжка нанесла паразку югославам у фінальному матчі-відповіді європейської першості — 3:1, здобувши свої треті та останні золоті медалі.
Реконструкція
Стадіон «Локомотив» пережив декілька реконструкцій. У 1980 році, коли «Таврія» здобула право грати у вищії лізі СРСР, на стадіоні була модернізована система освітлення; а у 2004-му встановили пластикові сидіння, після чого місткість стадіону зменшилась до 20 тисяч. Проте стадіон ще потребує оновлення...
Тренувальне поле
В жовтні 2013 року на стадіоні «Локомотив» відкрили реконструйоване тренувальне поле з штучним покриттям та трибуною: